Designed and built with care, filled with creative elements

Top

KARTY DOBROSTANU

Happy Me™️

24 karty z inspiracjami i metaforycznymi obrazami do dostrzegania szczęścia w życiu nastolatka

Czym są karty dobrostanu?

Karty są wszechstronnym narzędziem psychoedukacyjnym dającym możliwości wzmocnienia psychicznego dobrostanu. Rozwijają myślenie krytyczne i sprawczość w zakresie budowania rezyliencji i osobistego szczęścia.

karty dobrostanu

ZALETY KART HAPPY ME™️

Tworzą przestrzeń do wzmacniania młodego człowieka w sześciu obszarach, w których mieszka szczęście i zadowolenie z życia. Obrazy i teksty zostały zaprojektowane z myślą o młodzieży, stworzone we współpracy z dziećmi z kursów rozwijania kompetencji przyszłości, i były przez nie testowane.

Prezentowana talia kart składa się z 24 metaforycznych obrazów i 24 drogowskazów na temat sił wewnętrznych człowieka:

karty dobrostanu

Opanowanie środowiska

to umiejętności reagowania na otoczenie i zarządzania codziennymi sprawami, zdolność do tworzenia sytuacji, które przynoszą nam osobiste korzyści.

karty dobrostanu

Samoakceptacja

to posiadanie pozytywnego nastawienia do siebie. Obejmuje także nasze negatywne aspekty, jak również trudne doświadczenia z przeszłości, które przy samoakceptacji nie powodują dyskomfortu.

karty dobrostanu

Rozwój osobisty i cel w życiu

to możliwość maksymalnego wykorzystania talentów i zdolności. A cel jaki nadajemy naszemu istnieniu oznacza zdolność do budowania marzeń i celów.

karty dobrostanu

Autonomia i pozytywne relacje

to zdolność do angażowania się w znaczące relacje z innymi, oparte na empatii, oraz podejmowanie decyzji bez uzależnienia ich od opinii innych.

Dla kogo są Karty Dobrostanu?

Oto narzędzie oparte na strategiach profilaktycznych i stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną dla wychowawców, trenerów, terapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów i innych specjalistów do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Ilość

24 sztuki z opisami i obrazami

Jakość

wymiar 100x140mm, papier 350 g

Opakowanie

Teczka z gumką

Dodatki

Instrukcja pdf

karty dobrostanu

KARTY DOBROSTANU HAPPY ME™️

Karty są efektem pracy specjalistek – brainolożek, które wykorzystały wiedzę z obszaru psychologii pozytywnej, pracy z obrazem i metaforą, coachingu oraz najnowszych badań z zakresu neurobiologii i kognitywistyki.

Praca z kartami jest propozycją rozwoju osobistej drogi – doświadczania strategii, które zapewniają dzieciom dobre samopoczucie.

Opinie

Karty dobrostanu to wspaniałe narzędzie, które można wykorzystać w bardzo wielu sytuacjach edukacyjnych, zarówno w pracy z młodzieżą, jak i z dorosłymi. Mogą być podstawą kursu lub szkolenia, jak i wykorzystane podczas indywidualnej pracy w procesie coachingowym lub rozmowy rozwojowej. Ich strona wizualna jest piękna, subtelna, metaforyczna i bardzo inspirująca, a notatki, informacje, ćwiczenia, zadania umieszczone po drugiej stronie prowadzą nas prostą drogą przez rozwijanie praktyki dobrostanu. Piękne, przydatne i pożyteczne. Dziękuję twórczyniom.

Anna Jurewicz

HAPPY ME™️

są propozycją prostego modelu dobrego samopoczucia. Pozwalają na ocenę i samoocenę ogólnego stanu zdrowia psychicznego osoby.